Převod na jiný studijní program

Z Nápověda KOS
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Studijní programy/obory univerzity/fakulty jsou v KOS definované v číselníku STUD_PROGRAMY (formulář 80105). Uchazeči podávají do studijního programu přihlášku. Jsou-li přijati, jako studenti jsou do něj v KOS zařazeni po celou dobu svého studia. Je možné během jednoho studia studentům program (i obor/specializaci) i několikrát změnit. Změna je možná dvěma způsoby (ve formulářích 82004 a 82013).

• Změna studijního programu (82004) mění počáteční stav studia, nezakládá se nový záznam.
  • Převodem na jiný studijní program (82013) se vkládá nový záznam a dosavadní studium se mění na stav K (ukončen). Při akci převod na jiný studijní program lze převést i odstudované předměty.

Přestože u obou se fakticky mění program studenta, jedná se o dvě odlišné akce a každé je věnován samostatný návod.

Převod studenta na jiný studijní program (formulář 82013 - údaje o studiu)

Tato funkce se použije, když student má rozstudované studium, ale chce přestoupit na jiné studium bez přerušení a bez podání přihlášky. V takovém případě je původní studium ukončeno jedním z těchto kódů:

• U09 - ukončení přestupem na jiný studijní program nebo jinou vysokou školu,
  • U10 - převedením na jiný studijní program nebo jinou vysokou školu.

Po této akci v KOS vznikne nové studium (nové TSTUDIUM.id). Při převodu je možno zadat: datum ukončení původního studia; způsob ukočení; nový studijní program; nový obor/specializaci; nový studijní plán; zda zapsané předměty v semestrech PRISEM, PRISEM2 z původního studia přesunout do nového studia; zda absolvované předměty ve starém studiu uznat do semestru A000 v novém studiu.

Převod studenta do nového studia nabízí různé možnosti převodu předmětů. Je třeba proto při této akci zkontrolovat, zda je vše vyplněno správně:

• založí se nové studium, událost, atd. (provádí se ve formuláři 82013, záložka "Studium" a dále na levé liště tlačítko "Převod")
  • je-li zaškrtnuta volba "Uznat abs. předměty", pak se ze starého studia uznají všechny absolvované předměty do semestru A000,
  • je-li založen parametr "ZMPR.NEABS" (ve formuláři 80103), všechny neabsolvované předměty kromě semestrů PRISEM a PRISEM2 se přesunou do semestru, který je hodnotou parametru "ZMPR.NEABS" (v tomto případě A001),
  • je-li zaškrtnuta volba "Přesunout zapsané předměty ze starého studia do nového studia v PRISEM a PRISEM2", předměty bez známky a bez zápočtu ze starého studia ze semestrů PRISEM a PRISEM2 jsou přesunuty (ze starého studia zmizí) do nového studia do stejného semestru.